Wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych

Uczeń szkoły średniej (liceum ogólnokształcącego) posiada orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej (zespół Aspergera). Zgodnie w przepisami zostanie mu udzielona pomoc. Pytanie dotyczy wymiaru godzinowego tej pomocy: ile godzin rewalidacji, ile wspomagania powinien mieć zapewnione uczeń?

Uczeń z ADHD w szkole - objawy, wskazówki, postępowanie

ADHD wśród uczniów to bardzo częsty problem, który ogromnie utrudnia codzienne funkcjonowanie dzieciom i młodzieży nim dotkniętej, ale także nauczycielom. Najczęściej dzieci z ADHD odbierane są jako niegrzeczne, nieskore do pracy i niechętne do poprawy swojego zachowania. Prześledzenie charakterystyki i objawów schorzenia pozwoli wychwycić uczniów, którzy potrzebują pomocy i wsparcia psychologów i nauczycieli. Przedstawiamy szczegółowy opis, objawy, wskazówki postępowania, procedurę scenariusz szkolenia dla rady pedagogicznej.W artykule m.in.ADHD czyli co?Objawy ADHDWskazówki dla nauczycieli – zasady pracy z uczniem z ADHDSkutki niewłaściwego postępowania z uczniem obciążonym ADHDLeczenie farmakologiczneDokumenty do tematuProcedura postępowania z uczniem przewlekle chorymPrzydatne narzędzia Scenariusz szkolenia rady pedagogicznej: Jak wesprzeć w nauce ucznia z ADHD?

POMOCNIK DYREKTORA WRZESIEŃ

Urlop dla poratowania zdrowia w roku szkolnym 2024/2025 krok po kroku

Liczba godzin języka polskiego dla cudzoziemców w roku szkolnym 2024/2025

Ile godzin języka polskiego dla cudzoziemców obowiązuje od roku szkolnego 2024/2025? Czy będą to 4 godziny? Pozdrawiam

Dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną w jednym oddziale

Czy do jednego oddziału (klasa I) w publicznej szkole podstawowej, prowadzonej przez osobę fizyczną mogą uczęszczać uczniowie z autyzmem i uczniowie z niepełnosprawnością sprzężoną (autyzm i niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym)?

Data wydania świadectwa szkolnego w przypadku egzaminu poprawkowego

Mamy dwie uczennice z ósmej klasy, które 26 sierpnia 2024 r będą miały egzamin poprawkowy. Czy w takim przypadku otrzymają świadectwo ukończenia szkoły z datą podjęcia uchwały przez radę pedagogiczna, którą mamy zaplanowaną na 28 sierpień, czy z datą egzaminu poprawkowego?

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej - scenariusz z komentarzem eksperta

Zakończenie ferii letnich to dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla dyrektora szkoły, czas bardzo wytężonej pracy. Trzeba przygotować funkcjonowanie szkoły na kolejny rok szkolny, a przed rozpoczęciem zajęć - przeprowadzić zebranie rady pedagogicznej, na której należy przekazać wiele informacji, rozdzielić zadania, przypomnieć o obowiązkach, podjąć wiele decyzji, także w formie uchwał rady pedagogicznej. Przedstawiamy szczegółowy scenariusz wraz z komentarzami eksperta oraz wzory uchwał rady pedagogicznej – gotowe do wykorzystania w szkole!W artykule m.in.Przygotowanie do zebraniaScenariusz zebraniaPrzedstawienie wyników egzaminów poprawkowychPrzedstawienie wyników i wniosków z nadzoru pedagogicznegoUpoważnienia dyrektora do dokonywania sprostowań w dokumentacjiOpinia rady pedagogicznej w kwestii przydziału czynności i organizacji pracy szkołySzkolny Program Wychowawczo-ProfilaktycznyInformacje do przekazania uczniomDokumenty do tematuGotowe uchwały rady pedagogicznej

PLAN NADZORU PEDAGOGICZNEGO DYREKTORA SZKOŁY NA ROK SZK. 2024/2025

Nadrzędnym celem nadzoru pedagogicznego jest permanentny rozwój szkoły w każdym aspekcie jej pracy. Prowadzenie nadzoru pedagogicznego w szkole publicznej jest obowiązkiem dyrektora szkoły. Znajomość aktów prawnych daje wiedzę o tym co podlega nadzorowi, kto prowadzi nadzór pedagogiczny, jakie są zasady prowadzenia i formy nadzoru, jakie metody badawcze stosowane są w nadzorze pedagogicznym, a także jakie zadania stoją przed dyrektorem szkoły w tym zakresie? Odpowiadamy na te pytania oraz prezentujemy przykładowy plan nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2024/2025. W artykule m.in.:Formy nadzoru pedagogicznegoZadania dyrektora szkoły w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznegoPlan nadzoru pedagogicznegoElementy planu nadzoru pedagogicznego dyrektoraKontrole w nadzorze pedagogicznymWspomaganie w nadzorze pedagogicznymCo może być inspiracją do określenia tematyki kontroli?Dobór metod i narzędzi badawczych. Dokumentowanie nadzoruPraktyczne narzędzie5 porad dla dyrektora przy opracowywaniu planu nadzoruDokument do tematuPlan nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły w roku szkolnym 2024/2025

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

1. WPROWADZENIE PROCEDURY OCHRONY SYGNALISTÓW

NADZÓR PEDAGOGICZNY

1. WNIOSKI Z NADZORU I INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY