Odpowiedzialność za uczniów podczas studniówki zorganizowanej przez rodziców

Jaka jest odpowiedzialność dyrektora szkoły i wychowawców za organizację i przebieg studniówki? Jest to impreza organizowana przez rodziców i odbywa się poza szkołą. Uczniowie zapraszają na studniówkę dyrekcję szkoły i nauczycieli.

Miejsce pracy nauczyciela prowadzącego nauczanie indywidualne

Pytanie dotyczy wręczenia nowej informacji o zatrudnieniu dla pracownika, który pracuje u nas od 1998 r. W tym roku otrzymał nauczanie indywidualne, które odbywa się w domu u ucznia. Zmienia się miejsce pracy nauczyciela. Czy w zawiązku z tym miejscem pracy nauczyciela jest siedziba szkoły plus adres zamieszkania ucznia? Czy w informacji podajemy pełny adres ucznia i imię i nazwisko oraz dzień w którym te lekcje się odbywają? Np. Jan Kowalski ul. Obozowa xx, 04-600 Warszawa, zajęcia w czwartki godz. 13:40-14:35?

Kontrola spełniania obowiązku szkolnego

Szkoła ma obowiązek sprawdzenia, gdzie dziecko realizuje obowiązek szkolny - zgodnie z miejscem zameldowania czy zamieszkania. Jak prawidłowo prowadzić księgę ewidencji uczniów zgodnie z wykazem z urzędu miasta? Jeśli dziecko jest zameldowane w jednym obwodzie, a realizuje w innej szkole obowiązek to mam weryfikować od rodziców, gdzie spełnia ten obowiązek? Jak należy postępować w przypadku, gdy uczeń jest za granicą, a adres zameldowania jest podany w moim obwodzie ale mieszkanie jest wynajęte osobom postronnym? Kontakt z rodzicami jest nieosiągalny, z dziadkami dziecka również.

Organizacja edukacji domowej w teorii i praktyce

Edukacja domowa staje się coraz bardziej popularna. Choć wielu uczniów i rodziców nie wyobraża już sobie nauki w szkole stacjonarnej, dla większości osób jest to wiąż temat nowy i przez to budzący wiele wątpliwości. Obowiązki w edukacji domowej spoczywają na obu stronach – rodzicach, ale też dyrektorze placówki. Warto więc zapoznać się z przepisami, wytycznymi i zadaniami dotyczącymi tego zagadnienia. Przedstawiamy kompleksowe informacje na temat edukacji domowej - od strony teoretycznej, praktycznej ale też wytyczne jak stworzyć placówkę przyjazną edukacji domowej. Uzupełnieniem materiału są gotowe do wykorzystania wzory dokumentów.Opracowanie Agnieszka Stebelska na podstawie porad: Marzenny Czarnockiej, Bożeny Winczewskiej, Małgorzaty Celuch, Wandy Pakulniewicz, Jacka Miklasińskiego, Michała KowalskiegoW artykule m.in.CZĘŚĆ I. EDUKACJA DOMOWA W TEORII - 10 WARUNKÓWCZĘŚĆ II. EDUKACJA DOMOWA W PRAKTYCE - 8 PROBLEMÓWPraktyczne narzędzie SZKOŁA PRZYJAZNA EDUKACJI DOMOWEJDokumenty do tematuDecyzja ws. spełniania obowiązku szkolnego poza szkołąDecyzja ws. rezygnacji ze spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą