PLAN NADZORU PEDAGOGICZNEGO DYREKTORA SZKOŁY 2021/2022 - WERSJA AKTUALNA, PO ZMIANACH. STAN NA 14.09. 2021
Zapoznaj się z przykładowym planem nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły. Dokument uwzględnia najnowsze zmiany i wymagania prawne, które weszły w życie 3 września tego roku. Przedstawiamy gotowy dokument. Uwaga! Zmiany względem wcześniejszych wersji zostały zaznaczone na kolor czerwony.
Do kiedy przedstawić radzie plan nadzoru?
Dnia 3 września ukazało się rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie nadzoru pedagogicznego. W paragrafie 2 wprowadzono zapis, że opracowane plany nadzoru na rok 2021/2022 należy dostosować do przepisów rozporządzenia w terminie 30 dni od wejścia w życie niniejszego rozporządzenia. Pojawiły się w związku z tym wątpliwości, czy istnieje konieczność zwoływania posiedzenia rady na 15 września, czy dyrektor powinien plan nadzoru przedstawić i zatwierdzić na kolejnej radzie, pod koniec września.
Urlop wypoczynkowy nauczyciela uzupełniającego etat w innej szkole
Nauczycielka uzupełnia etat w naszej szkole (3 godziny) i dodatkowo ma z nami zawartą umowę na 4 godziny. W szkole macierzystej będzie do 30 września korzystać z urlopu uzupełniającego. Czy to oznacza, że nie będzie realizować u nas zajęć w ramach uzupełniania etatu? Czy może w tym czasie realizować zajęcia z dodatkowej umowy?
Plan nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2021/2022 – wersja aktualna na 8.09.2021 r.
Początek roku szkolnego 2021/2022 wprowadza zmiany w przepisach dotyczących nadzoru pedagogicznego. Główną zmianą jest wprowadzenie zamiast ewaluacji – kontroli. Dotyczy to zarówno nadzoru zewnętrznego, jak i nadzoru dyrektora szkoły. O wskazówkach dla dyrektora do opracowania planu oraz o przykładowym planie nadzoru na rok szkolny 2021/2022 piszemy w artykule.
RAPORT SPECJALNY: Zadania szkół w związku z ustalonymi kierunkami polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022
Dnia 8 lipca 2021 r. opublikowano kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Przedstawiamy obszary pracy szkół, które w kolejnym roku szkolnym będą traktowane priorytetowo. Ponadto, ekspert zebrał do każdego kierunku zadania i wytyczne dla dyrektora.
Ocena stanu bezpieczeństwa w szkole na początku roku szkolnego
Szkoła musi być przygotowana pod względem bezpieczeństwa na powrót do niej po przerwie wakacyjnej uczniów i pracowników. Tym bardziej jest to istotne w roku szkolnym 2021/2022, gdyż ze względu na pandemię nieobecność w szkole była znacznie dłuższa niż dwa miesiące letnie. Zapewnienie bezpieczeństwa w szkole należy do zakresu zadań dyrektora. Odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa uczniom wymaga zaś dokonywania ocen stanu bezpieczeństwa uwzględniających całokształt zagadnień mających na nie wpływ. Sprawdzamy, jak dokonać takiej oceny.
Znamy terminy egzaminu ósmoklasisty i maturalnego w roku szkolnym 2021/2022
W nowym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty zaplanowany został na 24-26 maja. Z kolei matura w terminie podstawowym odbędzie się w dniach 4 - 23 maja. Szczegóły poniżej.
Warunki utworzenia klasy integracyjnej
Jakie są warunki utworzenia klasy integracyjnej od 1 września 2021 r.? Czy coś zmieniło się w przepisach?
Realizowanie zalecenia z orzeczenia przez prywatny ośrodek
Pytanie o realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego (w tym wypadku Zespół Aspergera). W orzeczeniu jest zalecona Terapia Integracji Sensorycznej (SI) oraz trening umiejętności społecznych TUS. Czy szkoła ma obowiązek zorganizować takie zajęcia? Jak wygląda ta kwestia, jeśli nie ma specjalisty mającego uprawnienia do prowadzenia takich zajęć i/lub brakuje odpowiednio przygotowanej sali? Czy jest możliwość zapłacenia za te zajęcia ośrodkowi prywatnemu (jest to oczekiwanie rodzica)?
- « pierwsza
- «
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- »
- ostatnia »